Кошик
14 відгуків

Перфоратори

1. Потужність перфоратора

Оскільки перфоратор використовується в основному для пробивання отворів або руйнування твердих поверхонь, то електрична потужність грає основну роль у визначенні можливостей цього інструменту. Потужність сучасних перфораторів найчастіше знаходитися в межах від 450 до 2000 Ват. Чіткого розподілу на категорії немає, але умовно можна сказати, що інструменти з потужність до 900 Ватт - це побутові перфоратори, а з потужністю більше 900 Ватт - це професійні перфоратори. Якщо Вам потрібно пробивати товсті стіни - купіть потужний перфоратор з потужністю від 1500 Ватт.

Відповідно, якщо Ви не плануєте професійно займатися ремонтами, можете вибирати хороший перфоратор потужністю 750-900 Ватт. А якщо Вам потрібно раз на півроку зробити дірку, то зійде і електричний перфоратор потужністю 550 - 600 Ватт.

2. Тип перфоратора

Залежно від особливостей розміщення двигуна в корпусі існують два основні типи перфораторів - горизонтальні і вертикальні.

У горизонтальному перфораторі електродвигун розташований паралельно ударної осі (горизонтально).

У вертикальному перфораторі двигун розміщується перпендикулярно ударної осі, через це інструмент схожий на перевернуту англійську букву L, завдяки чому вертикальні перфоратори ще називають L - образнимі.

Горизонтальні перфоратори зручніші для роботи у вузьких отворах, оскільки вони більш витягнуті і вузькі. Горизонтальними є більшість побутових перфораторів.

Вертикальні перфоратори мають переваги в плані охолодження мотора і його потужності, тому більшість професійних перфораторів - вертикальні.

3. Сила удару

Сила удару перфоратора показує, з якою енергією проводитися взаємодія перфоратора з оброблюваної поверхнею. Від цього показника залежить ефективність і швидкість роботи інструменту. Вимірюється він в Джоулях і прямо пропорційно залежить від потужності.

В середньому для побутового використання можна вибирати моделі перфораторів з силою удару 2,6-4,5 Дж.

4. Кількість режимів

Крім основної функції пробивання отворів, перфоратор може мати і інші, в залежності від того, скільки режимів роботи в ньому передбачено.

Найчастіше можна зустріти такі режими роботи перфоратора:

- Свердління. У цьому режимі робота перфоратора не відрізняється від роботи звичайної електричної дрилі. У режимі свердління перфоратор можна використовувати для отримання отворів в порівняно м'яких матеріалах, наприклад в дереві.

- Свердління з ударом. В цьому режимі перфоратор здійснює кругові і одночасно поступальні рухи свердла. Це основний режим роботи більшості перфораторів. Він використовується для того різання отворів в твердих матеріалах.

- Удар. У режимі «удар» обертальні рухи робочого елемента відсутні, а присутні тільки ударні і такий ударний перфоратор може використовуватися в якості відбійного молотка.

5. Тип патрона

Патрон для перфоратора - це пристосування кріплення робочої насадки (свердла, бура, коронки, зубила або іншого). Зараз найбільш поширеними є два типи перфораторних патронів SDS + і SDS max.

Патрони SDS + встановлені на більшості побутових перфораторів, вони можуть використовуватися з бурами діаметром до 15 мм.

Патрони SDS max призначені для використання в професійних моделях, на них можуть кріпиться бури великих діаметрів (дуже часто від 26 мм).

6. Швидкість обертання і швидкість ударів

Швидкість обертання і швидкість ударів вказують на те, скільки обертальних і поступальних рухів відповідно робить робочий елемент перфоратора за одиницю часу.

Швидкість обертання в перфораторах може бути від 230 до 2300 об / хв. Причому у невеликих побутових перфораторів швидкість обертання вище (близько 1500-2000 об / хв), а у професійних - вона нижче (близько 230-450 об / хв.). Швидкість ударів може бути від 2150 до 5800 уд / хв.

Для нормального побутового використання можна порекомендувати модель зі швидкістю обертання 1000-1500 об / хв і частотою ударів 4000-4500 уд / хв.